www palotyni

Życie jest chwilą wieczności

W dniach od 29 do 30 sierpnia br. odbędzie się w Ołtarzewie - na terenie Wyższego Seminarium Duchownego - kolejne Pallotyńskie Spotkanie Młodych. Jesteście zaproszeni, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Tak jak przed rokiem, pragniemy gościć zarówno tych, którzy są w jakiś sposób zwią zani z pallotynami albo pallotynkami, ale także czekamy na wszystkich, którzy do tej pory nie uczestniczyli jeszcze w inicjatywach organizowanych przez nasze wspólnoty. Przyjedz, bo warto!

http://www.spotkanie.wsdsac.pl/podaje dodatkowe informacje n/t szkoły, są one przeklejone ze strony instytutu, ale pewnie nie każdemu chce się śledzić linki;)

Szkoła będzie mieć miejsce w Domu rekolekcyjnym OO. Pallotynów w Wadowicach. Dom rekolekcyjny położony jest na trasie Kraków – Wadowice – Bielsko-Biała w miejscowości Klecza (200 metrów przed znakiem informującym o wjeździe do Wadowic od strony Krakowa).

Wszystkie punkty programu Szkoły (posiłki, wykłady, warsztaty etc.) odbywać się będą w jednym budynku. Uczestnicy Szkoły będą zakwaterowani w dwuosobowych pokojach zaopatrzonych w pościel i ręcznik. Więcej informacji na temat samego ośrodka wraz z galerią zdjęć znajduje się na stronie internetowej:

http://www.pallotyni-wadowice.pl/index.php?podstrona=dom_rekolekcyjny.A ja dorzucam link na stronkę DA Pallotynów

www.gosciniec.sac.org.pl

i jednego X'a

www.xtomek.comRobię to za pośrednictwem Pallotynów - misja jest na przedmieściach Lusaki (ale to był przypadek, że akurat ich wybraliśmy - to mogła być dowolna organizacja, do której mamy zaufanie i dowolny zakątek Afryki - po prostu chcieliśmy coś zrobić, żeby pomóc).

http://www.sekretariat-misyjny.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=39To jest O. Pallotyn Jan Pałyga z kościoła przy Skaryszewskiej. Bardzo mądry, ciepły, dowcipny człowiek. Patronuje Wspólnocie Trudnych Małżeństw Sychar oraz wielu innym wspólnotom. Wejdź na tę stronę, poczytaj sobie. Można się z nim umówić zarówno przez telefon jak i mailem. http://www.waw.pallotyni....hp?id_page=1695
A Ty mi podaj jakiś namiar na to Stowarzyszenie. Dzięki, pozdrawiam.
P.S. U mnie drobne cuda. Właśnie do mnie zadzwonił mąż, czego nie robił od miesięcy.
(...) zakłamanie "wierzących" hipokrytów, którzy coś tylko na pokaz robią, a do wiary przyznają się wtedy, gdy to nic ich nic nie kosztuje, albo gdy mają z tego jakąś korzyść.

Andrzeju, to mogą być ludzi niedojrzali w swej wierze.
Polecam stronę ks. J.Pierzchalskiego PRZEMIANA dla lepszego zrozumienia takich ludzi, którzy swym umysłem po prostu nie potrafią ogarnąć wiary.

http://www.przemiana.pall...05&id=05-08-002

http://www.przemiana.pallotyni.pl/

Co do Chrztu świętego.
Ksiądz nie może odmówić udzielenia Chrztu Św. dziecku. Chrzest Święty jest włączeniem w życie Kościoła katolickiego. Jeśli tak się stało jak opisuje Weri, jej matczyne serce dobrze jej podpowiedziało idąc do drugiej parafii. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że ksiądz jest również człowiekiem grzesznym popełniającym błędy, pomyłki, czasem myli się z powołaniem i jakże wtedy cierpi. On również może cierpieć jak świeccy.

"Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie" powiedział Jezus.
Chrzest Św. jest Sakramentem, a Sakramenty to niewidzialne działanie Boga. Niewidzialne jest zawsze nie do pojęcia ludzkim rozumem. Nie można pojąć Boga naszym rozumem.
Co dla zmysłów niepojęte niech dopełni wiara /w nas/.O proszę.... mam świadectwo, nawet jakieś dyplomy, ale niestety nie chcą tego akceptować, bo podobno nowe przepisy tak ustanowiono ( ja słyszałam że we wszystkich kościołach) , że każdy na nowo musi to zaliczyć.

Mają nawet znieść kursy weekendowe, ale mam nadzieję że to to tylko pogłoski

[ Dodano: Sob 21 Lut, 2009 10:34 ]
wiem że tak na prawde sama sobie odpowiadam, ale może komuś pomoże jak to tu umieszczę:

Dotyczy nauk przedmałżeńskich w wawie. Są przede wszystkim 2 miejsca:

http://www.dybow.net/news.php
To pierwsze, na Skaryszewskiej, prowadzone przez księży pallotynów. Ostatnio troszkę sprawa sie rypła, ale księża szybko zacierają złe wrażenie i robia wszystko by to naprawić, choć ludzie nie są zbyt wyrozumiali. Jak poczytacie posty i komentarze dowiecie się więcej.


drugie miejsce o którym dowiedziałam sie niedawno:
http://www.dobrawiadomosc.org.pl/?index=46
Nie znam szczegółow ale może komus terminy będą odpowiadały. Zapisy sa telefonicznie.

Mam nadzieję że przysłuże sie komuś i odejme mu troszkę nerwów przedślubnych10 września 2009 r. odszedł do wieczności Br. Michał Borowski, pallotyn. Był wieloletnim pielgrzymem do Królowej Polski na Jasnej Górze i w Ostrej Bramie. Od kilku lat walczył z ciężką chorobą. Miał 45 lat.
Powierzajmy Go Maryi, którą szczególnie ukochał i prośmy Boga o szczęście wieczne dla Niego.
Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 12 września o godz. 12.00 w kościele księży pallotynów w Warszawie przy ul. Skaryszewskiej 12. Śp. br. Michał zostanie pochowany na cmentarzu w Ząbkach. Więcej informacji na www.sekretariat-misyjny.plPaula o wszystkich emerytowanych misjonarzach z Afryki i nie tylko, myślę o Pallotynach, dowiesz się w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym w Ząbkach lub również mailowo u naszego przewodnika grupy misyjnej, ks.Jurka Limanówki i ekipy.
http://www.sekretariat-misyjny.plNo to mnie Fiolka uprzedziła

Ja właśnie w tej sprawie. Otóż sprawy mają się tak.

W niedzielę, 28. października o godz. 19:00 w kościele xx. Pallotynów przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie pod barwami J.C. Hopa Project wykonane zostanie - huczne słowo - "ORATORIUM Maria Virgo - pochwała kobiecości". Zaśpiewamy 20 pieśni maryjnych. 9 już znacie Jednym słowem ośpiewamy różaniec.

Wszystkich chętnych, uzdolnionych, śpiewających i grających - zapraszam do udziału!

Wszystkie informacje na ten temat, w tym terminy prób będą zamieszczane na stronie www.jchp.pl jak również wysyłał będę mailem do tych osób, które będą sobie tego życzyły. A zatem zapraszam. Ruszymy z próbami na początku września. Chętnych proszę o wysyłanie do mnie maili ( jest dostępny na stronie www.jchp.pl ) z potwierdzeniem gotowości udziału.

Tymczasem na tyle! Dobrego dnia nam wszystkim!W newsletterze "wstęp wolny" znalazłem coś co nam 17-tkowym pielgrzymom będzie chyba szczególnie bliskie:
[24] Misterium Męki Pańskiej (spektakl)
Teatr Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów
serdecznie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej:
"Pieśń o Zbawiceielu"
w reżyserii Krzysztofa Kralki
Terminy spektakli:
4 marca (sobota)
5 marca (niedziela)
11 marca (sobota)
12 marca (niedziela)
18 marca (sobota)
19 marca (niedziela)
23 marca - dla szkół (czwartek, godz. 10.30)
25 marca (sobota)
26 marca (niedziela)
1 kwietnia (sobota)
2 kwietnia (niedziela)
8 kwietnia (sobota)
9 kwietnia (niedziela)

Rezerwację bezpłatnych biletów przyjmuje kl. Michał Siennicki lub e-mail: teatr-wsd@pallotyni.pl
godzina: 14:30
miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne w Ołtarzewie
Dojazd autobusem 713 z pętli Cmentarza Wolskiego do
przystanku Lipowa
lub do stacji PKP Ożarów (kierunek Sochaczew)
url: http://www.wsdsac.opoka.n...rium2006&men=p3
email: teatr-wsd@pallotyni.pl
telefon: Kontakt: (022) 722 32 24 lub 722 10 24 wew. 314
informator: anonim

Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Życie jest chwilą wieczności